Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Skalka nad VáhomHľadať
 
 

Obecná knižnica

Obecná knižnica funguje v našej obci už dlhé desaťročia. Svojou činnosťou sa snaží plniť svoju funkciu a byť tak súčasťou kultúrneho života našej obce. Knižnica i naďalej pracuje pod správou obecného úradu, v ktorého priestoroch má svoje sídlo.

Otváracie hodiny Obecnej knižnice
Pondelok 14:30 - 17:30
Štvrtok 16:00 - 18:00
 

V obecnej knižnici je sprístupnený internet pre verejnosť s možnosťou využitia počas výpožičných hodín. S pravidlami využívania internetu ako aj knižničným a výpožičným poriadkom sa môžete oboznámiť nižšie.

Aj v roku 2014 bola naša obecná knižnica úspešná pri predkladaní projektu na Ministerstvo kultúry SR na získanie finančných prostriedkov za účelom obnovenia knižničného fondu. Celková výška získanej dotácie bola 500,- EUR. Dotácia musela byť použitá a vyúčtovaná do 30.06.2014 - knihy sa museli jednorazovo nakúpiť – nebolo možné nakupovať postupne v priebehu napr. dvoch rokov, preto bol výber obmedzený len momentálnou ponukou na knižnom trhu. Pridelené finančné prostriedky boli využité na nákup 80 knižných titulov zo všetkých oblastí – náučná literatúra pre dospelých i deti a mládež, beletria, krásna literatúra pre mládež, literatúra pre najmenších.

Poklesu záujmu o čítanie kníh a návštevu knižníc, hlavne zo strany mládeže, ktorá uprednostňuje prácu s internetom, sa vyhne máloktorá knižnica. No napriek tomu sa v našej knižnici darí udržať stabilný počet čitateľov, čo je veľmi potešujúce, no zároveň i zaväzujúce. Aby sme dokázali čitateľov zaujať, budeme sa i naďalej v rámci finančných možností, snažiť rozširovať fond hlavne o také knihy, o ktoré budú čitatelia najviac prejavovať záujem.

Aj keď knižničný fond nie je taký rozsiahly, ako by sme si predstavovali, veríme, že si knižnica i naďalej zachová priazeň návštevníkov, a že si v nej čitatelia nájdu knihu, ktorá ich zaujme.

Vaše podnety a požiadavky radi privítame na e-mailovej adrese:
info@skalkanadvahom.sk

Tešíme sa na Vašu návštevu.


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

pre obecné cintoríny Skala,
Skalská Nová Ves a Újazd.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka